Інтерв’ю з Василем Лавером (Displease)

Displease

Це інтерв’ю є плодом перехресної праці Більше та .aorte. Ми замовили один одному інтерв’ю із групами, які цікаві нам і в результаті для них було підготовлено в’ю з Set Adrift, а для нас із Displease.

Привіт! Розкажи, що відбувалося з групою останні 4 роки? Дебютний альбом Displease «Think!» вийшов в далекому 2010-му. До недавнього часу про групу майже нічого не було чути, а тут з’явився спліт із Diskobra та анонс спліту із Besthoven. Звідки з’явилась енергія та мотивація аж на 2 одночасних релізи?

Привіт! Після випуску альбому ми ще деякий час виступали, а потім в один момент я зрозумів, що залишився один. Але залишилось кілька незаписаних пісень, за які шкода було би, якби пропали. Я домовився із Женею (наш перший ударник, зараз грає в Castrum), і ми вирішили записати їх. В процесі підготовки до запису я ще написав кілька композицій, тож в результаті вийшло 8 своїх пісень і два кавери. Крім барабанів все записував я, ну і платив за все теж я, тож процес запису досить сильно затянувся. Коли вже були більш-менш готові пісні, я і домовився про спліти.

Кажуть, що Besthoven робить спліт із групою, якщо та йому сподобалась. Другою умовою є оплата запису для Besthoven. Якщо перша умова має тішити, то як ставитись до другої (і чи правда це взагалі?)? Що особисто для тебе значить спліт із Besthoven?

Я не чув про першу умову, але приємно, якщо це правда. В принипі, я з Фофао колись давно списався ще по майспейсу. Він мені написав першим, запропонував мінятись. Зайве казати, що це для мене було супер приємним сюрпризом, так як це один із гуртів, на який я орієнтувався з Displease. Друга умова теж правда, і ставлюсь я до неї нормально. Оскільки Besthoven є гуртом однієї людини, то, відповідно, і тяне він все сам. А це реально важко, я відчув це коли записував свою частину спліта. Я дуже радий, що у нас буде цей спліт, це для мене дуже важливо. Повторюсь, це ж один із гуртів, на який я орієнтувався.

В різний час склад групи змінювався кілька разів, але основа в лиці тебе залишалася незмінною. Чи значить це, що Displease — група однієї людини, де рішення приймаються тільки тобою? Чи змінювалась група (музика, концепція і т.д.) зі зміною учасників?

Ну зараз ми точно є групою однієї людини, так як крім мене в складі більш нікого немає. Стосовно рішень… Я приносив пісні (тексти і музику), а далі ми працювали над ними разом. Женя багато ідей подав, особливо що стосується барабанів; Степлер також вніс свою частку — заціни басове соло на Anthem; Робік в написанні музики приймав менше участі, але він вніс своє на живих виступах.

Displease 2

Зараз ти залишився один в групі — чи значить це, що група припинить своє існування? Які подальші плани? Чи, можливо, ти плануєш шукати нових людей в колектив?

Не знаю. Побачимо. Поки нема жодних планів, крім випуску спліта з Besthoven.

Крім Displease, ти граєш ще у двох групах — The Symbioz та Skruta. Яка з груп є більш пріоритетною для тебе? Ніколи не виникало конфлікту інтересів?

Я ще граю в груті Обрій (death metal в дусі Bolt Thrower, Benediction та ін.) і співаю в чоловічій хоровій капелі. : ) Конфлікту інтересів не виникало, так як всюди грають приблизно ті самі люди. В основному, в один і той самий час реально активні не більше двох груп, інші «на паузі». Пріоритетних гуртів нема, всі вони важливі.

Кожна територія в певній мірі визначна якимось музичним стилем (наприклад, Одеса характерна своєю сильною хардкор сценою), Ужгород в цьому плані — лідер в екстремальній музиці. Чому, на твою думку, це так? Це у воді чи передається із молоком матері?

У нас сильний вплив мала метал сцена. Корнел із Castrum регулярно возить різний метал, іноді грайндкор, робить фестиваль UzhGoreRot. Можливо це теж дало свій ефект. В того ж The Symbioz музика досить металізовна, в Displease теж місцями відчутно вплив металу. Думаю, це могло якимось чином вплинути, хитнути наш панк більш в сторону «екстремальності», якщо так можна сказати. : )

І мабуть останнє питання — пекло існує?

Пекло існує! Пекло існує і воно навкруги!

Інтерв’юер: Юрій Бондарчук (Більше)